ARİSTON

Tamir, Bakım Onarım ve Yedek Parça

BAYMAK

Tamir, Bakım Onarım ve Yedek Parça

FERROLİ

Tamir, Bakım Onarım ve Yedek Parça

DEMİRDÖKÜM

Tamir, Bakım Onarım ve Yedek Parça

VAİLLANT

Tamir, Bakım Onarım ve Yedek Parça

İMMERGAS

Tamir, Bakım Onarım ve Yedek Parça

TESİSAT BAKIMI

Kullanmakta olduğunuz cihazların radyatörleri kirlenmekte ve aşınma yapmakta olduğundan temizlenmesi gerekecektir.Radyatör diplerinde oluşacak tortu ve suda ağırlık olacağından akış hızı da yavaşlamaktadır.
Devirdaim normal olmaması uzak peteklerin ısınmasına engel olmaktadır.
Radyatörlerin ortalama 3 yılda bir kere temizlenmesi uygundur.Çok sık temizlenir ise, kireçlenme meydana gelebilir.
Bakır Boru kullanmanız için sebepler;

Korozyona dayanıklılık: Alçı, beton ve çimentodan hiçbir zarar gelmeyeceği gibi yıllar boyu da eskime ve yıpranma olmayacaktır.

Kullanım Kolaylığı: Basit ve işlenmesi hızlıdır.Maliyet bakımından ekonomiktir.Lehim sistemi olmasından kaçak yapmayan bir tesisat farkı yaratır.

Genleşme Özelliği: Plastik borular bakıra göre genleşmesi 7-10 kat fazla olduğundan sıcak su tesisatları sorun çıkartmaktadır.

Geçirgenlik: Bakır boru yüksek ısıda oksijen ve gaz geçirmeme özelliği vardır.Diğer tesisatlarda yaşanan mantar ve bakteri üremez.Hiçbir zamanda bu özelliğini kaybetmez.

Antibakterisit: Durgun olan suyu ve yosunlaşmayı engeller ve bakterilerden arındırır.

Isı İletkenliği: Plastiğe göre ısı yalıtımı çok daha fazla olduğundan yerden ısıtmalı sistemlerde etkisini göstermektedir. Isı geçirgenliği yanında et kalınlığı olmasının da önemi büyüktür.

Sürtünme Katsayısı: İç yüzeyleri çok kaygan olduğundan küçük borularda bile randımanlı tesisat kurulabilir.Buna göre de küçük pompalar kullanılır ve enerji tasarrufu sağlanır.

Sağlamlık: Çekme mukavemeti diğerlerine göre yüksektir. Tavlı borularda 200 Mpa, sert borularda 300 Mpa'dır. Ateşten ve zararlı hayvanlardan da etkilenmemektedir.

Basınca Dayanıklı: Örnek olarak 200 santigrad dereceye çıkması halinde 16 bar'a dayanabilmektedir. Bu rakamlar borunun çapı düştükçe artar. 80 santigrad dereceyi aşan kalorifer tesisatlarında bakır boru kesinlikle iyi sonuç verir.

Estetik: Boruların inceliği tesisata estetik ve güzel bir görünüm sağlamaktadır. Ve rahatlıkla boya yapılabilir.

Yangına Dayanıklı: Metal olmasından meydana gelen yangınlardan hiçbir şekilde etkilenmez. Plastik borularda ise büyük problem yaşanmaktadır.

Çevreye Duyarlı: Doğandan elde edilmiş saf bir madendir.Çevreye zararı olmadığı gibi geri dönüşümlü bir materyaldir.